Liga holenderska

Liga holenderska swoim poziomem jest porównywalna nie tylko z francuską Ligue 1 ale nawet z niemiecka Bundesligą. Kluby mają niższe budżety i mniejsze stadiony, być może cała otoczka nie jest tak kolorowa, jednak holenderskie kluby są niezwykle silne. Liga jest bardzo wyrównana, w ostatnich latach nie ma zdecydowanych faworytów, różnice punktowe na koniec sezonu są niewielkie. To wszystko decyduje o atrakcyjności tych rozgrywek, dodając do tego wysoka średnią bramek na mecz otrzymujemy atrakcyjny produkt. W Eredivisie najsilniejsze zespoły to PSV Eindhoven oraz Ajax Amsterdam.

Zasłużone w przeszłości Feyenoord czy też Utrecht i Alkmar maja ostatnio kłopoty finansowe i zmuszone są spłacać olbrzymie długi. Nie pozwala to na wzmocnienia poprzez transfery. Jeśli chodzi o statystyki to najwięcej tytułów mistrzowskich ma w swojej kolekcji Ajax Amsterdam który wygrywał ligę 29-krotnie. Drugi w klasyfikacji z 21 zwycięstwami jest PSV a trzeci z 14 Feyenoord. W ostatnich latach wyraźnie dominuje PSV, który zdobył cztery tytuły z rzędu, rok temu serię przerwał AZ Alkmar. W lidze nie grają wielkie gwiazdy, kluby holenderskie znane są z doskonałego systemu szkolenia młodzieży. O sile ligi decydują więc wychowankowie, którzy po kilku sezonach gry w Eredivisie zasilają najlepsze kluby Europy.

Leave a Reply



Recent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .