Transfery

Transfery w piłce nożnej są na porządku dziennym. W tym sporcie jest takie coś jak okienko transferowe. W większości europejskich krajów jest ono w lecie, zaczyna się po zakończeniu rozgrywek, czyli na początku lipca do końca sierpnia. Oraz miesięczne w styczniu. W tym czasie zespoły mogą kupować piłkarzy z innych klubów. Najpierw zespoły muszą się dogadać ze sobą w sprawie odstępnego za piłkarza, oraz rodzaju transferu.

A następnie zespół, który chce nabyć piłkarza musi się z nim porozumieć w sprawie jego indywidualnego kontraktu. Jeżeli wszystko się powiedzie wystarczy złożyć podpisy. Zespoły mogą także umawiać się w sprawie transferów, gdy okno jest zamknięte. Jednak piłkarz podpisze kontrakt dopiero w rozpoczęciu tego okresu i wtedy przeniesie się do swojego nowego klubu. Dzięki temu cały czas są spekulacje kto przyjdzie do danego klubu, a kto odejdzie. Cały czas są podawane jakieś informacje, najczęściej są one nieprawdziwe. Ponieważ kluby nie chcą, aby do końca ustalenia wszystkich szczegółów o transferze dowiedział się ktoś z zewnątrz. Mogłoby to utrudnić rozmowy, oraz pojawiłoby się może wielu innych, chętnych na piłkarza kupców. Takie jest życie zawodowego piłkarza, że raz gra w jednym klubie, a następnego dnia może się przenieść na zupełnie obcy teren. Są także tacy zawodnicy, którzy przez całe swoje kariery grali w jednym klubie. Tak jak to zrobił Paolo Maldini z drużyny AC Milan. Był znakomitym zawodnikiem, kapitanem drużyny przez wiele lat, a mimo to przez dwadzieścia lat grał w jednym klubie. Na pewno ktoś był zainteresowany jego kupnem, jednak to była mocniejsza więź, niż tylko z pracodawcą. W tym klubie grał także jego ojciec. Być może to przyczyniło się do jego decyzji. Niektóre transfery budzą ogrom kontrowersji, szczególnie jeżeli zawodnik przechodzi do największego rywala, swojej dotychczasowej drużyny.

Paru takich piłkarzy było w historii, byli oni określani mianem zdrajców. Byli wyzywani, gdy pojawiali się na meczu, w starym mieście. Nie byli oni widocznie mocno połączeni emocjonalnie z klubem.

Leave a Reply



Recent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .