Bogactwo piłkarzy

Piłkarze za granicą mieszkają w wielkich ekskluzywnych willach, mają piękne samochody, oraz zarobki rzędu kilku milionów euro rocznie. Takie życie tyczy się każdego lepszego zawodnika w danej zachodniej lidze.

W Polsce jest już gorzej, u nas zawodnicy często mieszkają w blokach. Mają jeden samochód itp. Życie oczywiście jest zdecydowanie lepsze niż każdego zwykłego śmiertelnika, lecz nie są to jakieś super luksusy. Dlaczego jest taka wielka różnica w zarobkach, ludzi którzy mają ten sam zawód. Są piłkarzami. W Polsce bezkrytycznie twierdzi się, że zawodnicy i tak zarabiają za dużo na poziom ich gry, oraz rozgrywek. Są oni tutaj przygotowywani do małego wysiłku, jest on zdecydowanie mniejszy niż w innych ligach. Dlaego jeżeli jakiś wybijający się zawodnik z naszej piłkarskiej ligi chce wyjechać do innego klubu, tam siedzi na ławce rezerwowych, bądź w ogóle nie mieści się do kadry meczowej. Taka jest smutna prawda. Dlaczego tak jest, a no dlatego, bo w Polsce piłka nożna nie jest uprawiana przez cały rok. Zimą jest blisko trzymiesięczna przerwa, w czasie której piłkarze są wybijani z rytmu meczowego i nie mogą nabrać takiej kondycji, jak ich koledzy za granicą. Są co prawda obozy, sparingi itp. Jednak prawdziwa, mocna liga, jest nie do zastąpienia czymś innym. Piłka nożna w Polsce jest na niskim poziomie nie ma czego tutaj ukrywać, taka jest prawda. Każdy kto widział nasze zespoły w akcji to potwierdzi. Polacy grający w naszej lidze twierdzą, że są oni tutaj zamęczani i muszą ciężko trenować, lecz gdy wyjeżdżają za granice nie mają nic do gadania.

Muszą trenować, bo tam jak ktoś nie trenuje, to po prostu nie gra. Taka jest kolej rzeczy, wystarczy zobaczyć ilu naszych zawodników gra w czołowych klubach europejskich. Można ich policzyć na palcach jednej ręki. Dopóki poziom piłki nożnej w Polsce się nie poprawi, wciąż będzie taki sam efekt. Gdy ogląda się mecze Polskiej reprezentacji to także jest to przykry widok. Jesteśmy ogrywani przez zdecydowanie słabsze zespoły. Coś z tym trzeba zmienić.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Najlepsze siłownie plenerowe https://silownie-plenerowe.pl dla każdego, w każdym wieku można ćwiczyć , Najlepszy producent instalujący siłownie zewnętrzne www.fitpark.pl.