Co to jest windsurfing.


Wakacyjne wyjazdy nad morze to nie tylko leżenie na plaży, chodzenie po gorącym pisaku i miłym spędzaniu czasu w kurorcie. To także woda i wszystkie związane z nią zabawy czy sporty wodne. Spędzanie czasu nad wodą to wspaniały czas do sportowego relaksu czy hobbistycznego uprawiani asportów wodnych. Jednym z bardzo popularnych sposobów na wykorzystanie wody oraz wiatru jest windsurfing. Windsurfing pochodzi od znanego wszystkim surfingu i powstał mniej więcej w pięćdziesiątych latach. Połączenie deski z żaglem pozwoliło wielu osobom cieszyć się sportem podobnym do surfingu. Surfing to specyficzny sport dla, którego musi być spełniony jeden ważny warunek, a jest nim fala.

Bez fali nie możemy uprawiać surfingu, natomiast możemy uprawiać windsurfing. Sport ten do napędzania deski wykorzystuje żagiel i wiatr. Jak wiemy, wiatry występują bardzo często na otwartej powierzchni, szczególnie wodnej. Dzięki temu windsurfing może być uprawiany niemal wszędzie tam gdzie jest akwen wodny, natomiast surfing, nie. Windsurfing zdobył ogromna popularność i dziś nie tylko rozgrywane są regularne zawody, ale jest praktykowany przez miliony osób na całym świecie.

Do windsurfingu wykorzystuje się deski, bardzo podobne do desek w surfingu. Deski te mają specjalny otwór gdzie wstawia się masz. Zarówno deski jak i maszty z żaglami maja bardzo różne rozmiary i kształty. W windsurfingu można uprawiać kilka dyscyplin, mogą to być zawody typu Racing, czy formuła. Windsurfing to również bardziej rozrywkowe zawody jak slalom, czy freestyle. Są to dyscypliny dosyć szybkie, które potrzebują charakterystycznego sprzętu. Szczególnie freestyle, to styl windsurfingu dowolny, który charakteryzuje się rożnymi akrobacjami i szybkimi zawrotami.

Styl bardzo widowiskowy i popularny w śród młodych. W windsurfingu najbardziej popularnym stylem jest free ride. Styl ten jest praktykowany przez wszystkich amatorów i początkujących. Jest to swobodne poruszanie się na desce z wykorzystaniem wiatru, bez zbyt wielkich prędkości i widowiskowych zawrotów. Do tego stylu używa się przeważnie długich szerokich desek i stosunkowo dużych żagli.

Leave a Reply



Recent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .