Dominacja w Lidze Hiszpańskiej

W hiszpańskiej piłce nożnej od kilkunastu lat cały czas przodują dwa kluby. Dwie piłkarskie potęgi. Jedną z nich jest Real Madryt, drugą FC Barcelona. Real Madryt jest klubem założonym w 1902 roku, od samego początku zespół ten święcił wielkie sukcesy. Do takich można zaliczyć z całą pewnością zdobycie 31-krotnie mistrzostwa Hiszpanii, oraz wywalczenie dziewięciokrotnie Ligi Mistrzów i Pucharu Europy.

Takim osiągnięciem nie może się popisać, żaden inny klub w Europie. Real Madryt jest znany z wielkich osobistości grających tam, piłkarze tacy jak: David Beckham, Zinedine Zidane, Luis Figo, Raul, Cristiano Ronaldo, Kaka. Tam grali, bądź grają, Real wydaje niebotyczne sumy na piłkarzy. Jest to za sprawą prezesa Florentino Pereza, który właśnie sprawuje swój urząd po raz drugi w tej drużynie. Najpierw był w drużynie w latach: 2001-2006, a teraz od 2009 roku. Osoba bardzo popularna w Hiszpanii, na pewno dlatego, że dotrzymuje swoich obietnic. Za każdym razem obiecywał spektakularnych transferów i takich dokonywał. Za pierwszej kadencji do klubu sprowadził takie gwiazdy jak : Beckham, Zidane, Figo. Za drugi Cristiano Ronaldo, Kaka, Benzema. Są to zawodnicy oczywiście z czołówek list światowych. Te nazwiska zna każdy fanatyk piłki nożnej, a nawet ludzie którzy tym sportem się nie interesują. To dzięki Perezowi Real Madryt może nosić przydomek Galaktyczni. Barwy zespołu to biel i czerń. Stadionem na którym występuje jest pięciogwiazdkowy obiekt UEFA: Santiago Bernabeu. Real tylu krotnie wygrywał Ligę Mistrzów jednak ostatni raz dokonał tego w 2001 roku, jest to bardzo dawno. Przez okres od tamtego czasu nie może tego dokonać.

Zawsze na ich drodze staje za silny rywal. W ostatnim roku zostali także pokonani w lidze hiszpańskiej, przez zespół największego rywala: FC Barcelony. Drużyny te co roku rywalizują o prym w Hiszpanii. Dawniej wychodziło to lepiej Realowi, ale obecnie jest on deklasowany przez Barcelonę. W tym roku zapowiada się ciekawa rywalizacja, po takiej ilości transferów do Realu.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .