KRAV MAGA 360

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

1. Czy na pierwszym treningu ktoś zrobi mi krzywdę?

Na naszych treningach stosujemy podział na grupy zaawansowania. Nikt nie zostanie rzucony od razu na głęboką wodę, ponieważ program dopasowany jest do możliwości ćwiczących. Poza tym naukę rozpoczynamy od zera, więc nikt nie będzie kazał Ci z nikim walczyć. Nad bezpieczeństwem zajęć czuwa licencjonowany Instruktor, dlatego ryzyko kontuzji zostało ograniczone do minimum.

2. Nie mam kondycji

A zatem pomożemy Ci ją zdobyć! Intensywność zajęć jest dopasowana do ogólnej sprawności grupy i stopniowo zwiększana, więc każdy bez względu na poziom wytrenowania może uczestniczyć w treningach. Zdziwisz się, jak szybko zauważysz poprawę!

3. Nie mam doświadczenia w sportach walki

Każdy kiedyś zaczynał. Nauczymy Cię wszystkiego od podstaw, nawet jeśli jest to Twój pierwszy kontakt ze sztukami walki.

4. Jestem za stary/a

Na naukę nigdy nie jest za późno. Dzięki naszym treningom nabierzesz więcej energii do zycia, poczujesz przypływ sił witalnych i pewności siebie. Zachęcamy do udziału w treningach całymi rodzinami (minimalny wiek ćwiczących to 15 lat).

5. Nikogo tam nie znam

Na zajęciach zawsze panuje wesoła i przyjazna atmosfera, jesteśmy otwarci na nowych ludzi. Przyjdź, a przekonasz się ile nowych znajomości możesz zawrzeć. U nas nikt nie czuję się obcy!

6. Co muszę zabrać na pierwszy trening?

Będziesz potrzebować lekkiej odzieży sportowej, miękkiego obuwia oraz butelki wody mineralnej. Jeśli posiadasz ochraniacz strefy kroku – weź go ze sobą.

7. Czy będę potrzebował/a specjalnego sprzętu?

Na treningach szczególnie dbamy o bezpieczeństwo ćwiczących. Dlatego konieczne będzie zaopatrzenie się w ochraniacz strefy kroku oraz ochraniacz na zęby. Przydatne będą również ochraniacze piszczeli. W późniejszym czasie zostaniesz poproszony o zakup rękawic bokserskich.

8. Jak długo trwa trening?

Standardowy trening trwa 1,5 godziny. Od czasu do czasu organizujemy też dodatkowe, dłuższe szkolenia i seminaria

9. Ile osób liczy standardowa grupa?

Staramy się, aby liczebność grupy nie przekraczała 15 osób. W zależności od pory dnia i daty treningu bywa jednak tak, że na sali czasem może trenować 5, a czasem 25 osób. Nie ma reguły. Na pewno jednak ogromną wagę przykładamy do tego, aby nie było przeludnienia, a każdy trenujący miał możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącym zajęcia.

10. Czy na sali spotkam agresywne osoby wywodzące się z marginesu społecznego?

W przeciwieństwie do części konkurencyjnych sekcji zwracamy baczną uwagę na to kto uczęszcza na nasze zajęcia. Osoby agresywne, nierespektujące ogólnie przyjętych zasad są usuwane z zajęć, aczkolwiek takie trudne przypadki na szczęście u nas się praktycznie nie zdarzają. Możesz mieć pewność, że przywiązujemy wagę do etycznej strony treningów i nie szkolimy „bandytów”.

Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą

Krav Maga 360 szkolenia