KRAV MAGA 360

Instruktorzy - JAKUB RAUSCH


Jakub Rausch

Instruktor

  • Instruktor Krav Maga Level 1 UKMWO – stopień F2
  • Instruktor FAST (Firearms Survival Tactics)
  • Licencjat germanistyki

 

Kwalifikacje

Trening Krav Maga rozpocząłem w 2006 roku. Przed tym oglądałem w Internecie dużo filmów na ten temat i stwierdziłem, że to coś dla mnie. A dlaczego? Ponieważ łączy zalety wielu systemów i sztuk walki, jest skuteczna w realnych warunkach „życia codziennego”. Pomaga nie tylko w sytuacji bezpośredniego ataku, ale także uczy jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, dodaje pewności siebie oraz zwiększa umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych, nie tylko tych ulicznych.

 

Trening

Kiedy prowadzę trening, staram się jak najwięcej uwagi poświęcać każdemu Uczestnikowi z osobna. Chcę, abyś nauczył/a się jak najwięcej, dlatego nie bój się pytać – nie ma głupich pytań.

Uważam, że trening Krav Maga to nie tylko techniki. Oczywiście, są one kwintesencją tego czym się zajmujemy ale istotna jest też kondycja i siła. Bo co z tego, że poznasz wszystkie techniki, jak dostaniesz zadyszki przy próbie ich użycia? Dlatego też oprócz przygotowania technicznego staram się kłaść nacisk na aspekt kondycyjny i siłowy – oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Ćwicz tyle ile możesz Ty, a nie ile może partner obok. Jest to okazja do podniesienia swojej sprawności i jeśli to konieczne – zrzucenia kilku kilogramów.

 

Dlaczego lubię być instruktorem Krav Maga?

Sport, a w szczególności Krav Maga to moja pasja i cieszę się, kiedy mogę tą pasją zarażać innych. Napawa mnie radością gdy widzę, jak Studenci robią postępy i pokonują własne słabości. Jest to też poczucie pewnej misji. Jeśli chociaż 1 osoba, która kiedykolwiek trenowała w Krav Maga 360 zdoła się obronić w sytuacji zagrożenia to wiem, że warto!

 

W wolnych chwilach…

…lubię biegać! Od czasu do czasu startuję w imprezach biegowych w Poznaniu i okolicach (m.in. 5. Poznań Półmaraton, 13. Poznań Maraton, VIII Półmaraton kościański). Bardzo lubię też czytać książki, to moja kolejna pasja:).

Prowadzę również blog na temat treningu oraz zdrowego stylu życia, zapraszam na Fit&Safe!

Zgłoś się na pierwszy darmowy trening!

skontaktuj się