Krótka historia windsurfingu


Akweny wodne dla ludzi lubiące relaks, są bardzo popularne. Wiele osób uprawia różne sporty wodne, w zależności na co pozwalają warunki na wodzie. Bardzo popularnym sportem na otwartych oceanach jest surfing, nie sprawdza się on jednak na tych wodach gdzie są zbyt małe fale.

Jak wiemy surfing wykorzystuje siłę nośna fal i dzięki temu możemy utrzymać się na powierzchni wody stojąc na desce. Sport ten jest bardzo widowiskowy i dosyć trudny do nauczenia, jednak daje wiele satysfakcji i co wielu zależy, adrenaliny. Dla tych, którzy nie mogą uprawiać surfingu ze względu na małe fale, wymyślono windsurfing. Sport ten jest dosyć młody i swoje powstanie zawdzięcza Kalifornijczykom, a może raczej popularyzację, gdyż nad windsurfingiem pracowano w wielu krajach jednocześnie. Windsurfing to nic innego jak połączenie deski z żaglem. Deska podobna do surfingu, połączona jest z żaglem za pomocą specjalnego przegubu. Wykorzystywane są rożne deski w windsurfingu w zależności od stylu pływania. Tak samo jest z żaglami, żagle jakie wykorzystywane są w windsurfingu również zależne są od stylu pływania.

Sport ten choć dosyć młody bardzo szybko zjednał sobie wielu użytkowników. Jest praktykowany na całym świecie przez wiele osób. Jego popularność jest tak wielka, iż został wpisany na listę sportów olimpijskich. Głównym stylem rozgrywanym na olimpiadzie jest styl formuła. Styl ten bardzo podobny jest do regat żeglarskich. Jedną wielką zaletą windsurfingu jest to iż do jego uprawiania nie potrzebujemy, fal jak w przypadku surfingu a jedynie wiatru. Dzięki żaglowi możemy pływać o wiele dalej niż deską, a przy tym pływanie jest dłuższe i bardziej wydajne. Surfing polega na ciągłym szukaniu i wspinaniu się na falę. W windsurfingu wystarczy poczekać na dobry wiatr, a ten często jest na akwenach wodnych i już możemy cieszyć się pływanie.

W zależności od wybranego stylu potrzebujemy mniej lub więcej wiatru. Windsurfing mimo swojej wielkiej popularności nie wyparł surfingu, oba te sporty są praktykowane na całym świecie przez wielu ludzi.
Tagi: akwen, woda, historia, windsurfing, sport, fale
Description: Surfing jest jednym z popularniejszych sportów wodnych, niestety można go uprawiactam gdzie są duże fale.
Keywords: historia Windsurfingu, gdzie uprawiać surfing

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .