Liga Włoska

We Włoszech od kilku lat z rzędu w walce o mistrzostwo liczy się bezapelacyjnie tylko jedna drużyna: Inter Mediolan. Ten czarno-niebieski klub deklasuje wszystkich rywali co roku, którzy chcą mu wejść w paradę i wykraść zwycięstwo w Serie A. Od 2006 roku zespół wygrał czterokrotnie ligę, a w sezonie 2009/2010 także się na to zapowiada. Inter stworzył sobie taki skład, że nikt nie jest w stanie im zagrozić. Raz na jakiś czas zdarza im się wpadka, jednak rywale mają z tym znacznie większy problem.

Największym rywalem drużyny, jest AC Milan. Zespół z tego samego miasta, rozgrywający nawet spotkania na tym samym stadionie: Giusseppe Meazza, przez AC Milan nazywany San Siro. Stadion ten jest bardzo imponujący jak na standardy Włoskie. Wyróżnia się tym, że może pomieścić 85 tysięcy ludzi, oraz jest pięciogwiazdkowym obiektem UEFA. We Włoszech tylko stadion AS Romy może poszczycić się takim osiągnięciem. Włosi są prawdziwymi kibicami, kochają swoje kluby i jeżdżą za nimi po całym kraju. Tak także jest w przypadku Interu, mają oni zagorzałych fanów. Tworzą oni, różnego rodzaju fankluby, itp. Wszystko po to, aby jak najliczniej dopingować swoją drużynę, oraz wieść prym w kraju. A przede wszystkim udowodnić rywalom, że są lepsi od nich nie tylko sportowo. Drużyna ma problem z wygraniem Ligi mistrzów, udało im się to ostatni raz w 1965 roku, kiedy to obronili tytuł wywalczony rok wcześniej. Jednak był to jeszcze Puchar Europy, więc nie zalicza się to do Ligi Mistrzów. W 2008 roku zatrudniony został bardzo znany i ceniony manager: Jose Mourinho.

Poprzednio prowadził Chelsea, a po chwilowym rozstaniu z piłką nożna przyszedł do Mediolanu, aby tym razem podbijać ligę włoską. Póki co wychodzi mu to znakomicie, dokonał dobrych transferów, jednak otwarci mówi, że chciałby powrócić do pracy w Anglii. Najlepiej jako następca Sir Alexa Fergusona w Manchesterze United. Ciekawe ile jeszcze Inter Mediolan będzie miał tak wielką przewagę nad rywalami we Włoszech, kibice chcieliby jak najdłużej.

Leave a Reply



Recent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. suzuki s-cross yama.suzuki.pl/auto/samochody/Nowy-SX4-S-CROSS.