Mistrzostwa świata

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to największa impreza dotycząca piłki nożnej na świecie. Nic z nią się nie równa. Na okres miesiąca, bo tyle trwa mundial zjeżdżają się 32 reprezentacje do jednego kraju, aby zagrać ten turniej. Reprezentacje są wcześniej wyłaniane, przez okres 1,5 roku drogą eliminacji. W których startuje ponad 200 krajów.

Drużyny te są podzielone według położenia na kontynentach, oraz na grupy, które wcześniej rozlosowano. W kwalifikacjach udział biorą zespoły z jednej grupy, grając każdy z każdym. Zwycięzca automatycznie awansuje na mistrzostwa, a drużyny z drugich miejsc grają między sobą baraże. Są to dwumecze, czyli mecz w domu i na wyjeździe. Wcześniej pary się losuje, tak aby było sprawiedliwie i każdy miał szansę na wygraną. Drużyna która wygra baraż kwalifikuje się na turniej, a przegrana niestety odpada i zostaje z niczym. Jest o więc mecz o wszystko, można wszystko wygrać, a zarazem stracić. Dobrze jednak zawczasu powalczyć o wygraną w swojej grupie kwalifikacyjnej. Wtedy, jak wcześniej już wcześniej napisałem, awans jest automatyczny. Kwalifikuje się tylko jedna drużyna z grupy, ponieważ w samej Europie jest 8 grup eliminacyjnych, a są także inne kontynenty. Przykładowo w Ameryce południowej jest jedna grupa, która liczy aż 10 drużyn i dalej awansuje 4. Musi być sprawiedliwość, aby z każdego zakątka ziemi na mistrzostwach był jakiś zespół, a nie przykładowo wszystkie z Europy. Po eliminacjach zespoły są przydzielone do koszyków według rankingu FIFA i rozlosowane są grupy na turniej. Tutaj nie ma już żadnych ulg, albo różnic kontynentów. Każdy może zagrać z każdym. Grup jest 8, po cztery zespoły każda. Mecz każdy z każdym i awans mogą sobie zapewnić dwie czołowe drużyny, reszta żegna się z turniejem. Potem odpowiednio 1/8, ćwierćfinały, półfinały i finał dzieli najlepszą drużynę od zostania mistrzem świata. A więc po podliczeniu, trzeba zachować równą formę, przez siedem kolejnych meczów na mistrzostwach świata, każde potknięcie może zostać natychmiastowo wykorzystane.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .