Niesamowite sporty wodne.


Wielu z nas uwielbia spędzać czas nad woda. Często jest to zwykły relaks, odpoczynek lub wędkarstwo. Czasami relaksujemy się w inny sposób, pływając lub też żeglując. Dużym zainteresowaniem cieszą się także rowerki wodne, łódki, kajaki czy dla bardziej doświadczonych żaglowce.

Dla innych to wszystko za mało i żądają więcej od tego żywiołu. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie sporty jak surfing, windsurfing czy kitesurfing, zwane bardzo często sportami ekstremalnymi. Jest w tym trochę prawdy, bo każdy z tych sportów może być wykorzystany do ekstremalnych wyczynów. Surfing jest najstarszym sportem i to on był inspiracją do stworzenia windsurfingu czy kitesurfingu. W każdym z tych sportów wykorzystujemy deskę. W surfingu tradycyjnie wykorzystujemy deskę oraz siłę nośna fali.

Do poruszania się pow wodzie wystarczą nam tylko fale, duże lub też mniejsze, jednak każdy surfer powie, że im większa tym lepsza. W ten sposób zrodził się styl surfingu, który można śmiało nazwać sportem ekstremalnym. W stylu tym wykorzystuje się specjalną deskę z wiązaniami do pokonywania ogromnych fal. Fale te mają nawet kilkanaście metrów wysokości a rozwijane na niej prędkości są bardzo duże. Windsurfing to połączenie surfingu z żaglem. Żagiel pomaga nam wykorzystać siłę nośną wiatru, dlatego do jego pływania nie są potrzebne fale. Choć również istnieje styl WAVE, który wykorzystuje właśnie fale do poruszania się, choć i w tym wypadku w windsurfingu nadal jest potrzebny żagiel. Tutaj, podobnie jak w surfingu, również występuje styl ekstremalny.

Leave a Reply



Recent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .