O klubie CSKA Moskwa

W poprzednich latach CSKA było sponsorowane przez właściciela Chelsea Londyn, Romana Abramowicza. Ostatnio nastąpiła zmiana, głównym sponsorem został jeden z największych rosyjskich banków-VTB. Budżet klubu oscyluje w granicach 50-60 mln dolarów, jest jednym z większych w lidze co skutecznie pozwala rywalizować drużynie zarówno w kraju jak i w europejskich pucharach.

CSKA rozgrywa swoje mecze na stadionie moskiewskiego Dynama, jednak planuje się budowę nowoczesnego obiektu. Na razie prace są wstrzymane, przyspieszenie ma nastąpić po ewentualnym przyznaniu Rosji organizacji jakiegoś międzynarodowego turnieju. Mecze w pucharach CSKA rozgrywa na nowoczesnym stadionie Lokomotivu. Kadra CSKA to głównie obcokrajowcy, to oni decydują o klasie tej drużyny. Obecnie grają w klubie tacy piłkarze jak Vagner Love, Milos Krasic, bracia Bieriezuccy, Igor Akinfiejew oraz Siergiej Ignaszewicz. W przeszłości w kadrze znajdowali się również Ivica Olic czy Daniel Carvalho.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .