Potęga Skry Bełchatów. Czy to będzie ich sezon?

Długa i wartościowa ławka rezerwowych. To marzenie każdego trenera. Daje to ogromne możliwości rotowania składem i zmian taktyki, gdy wynik pozostaje nierozstrzygnięty. W Plus Lidze taki komfort ma trener Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki.

Jednak tak silny skład zobowiązuje do wytyczania najwyższych celów. Kolejny tytuł Mistrza Polski oraz wygranie Ligi Mistrzów to cele na ten sezon. Czy tą ekipę na to stać? Przeanalizujmy potencjał kadrowy Skry. Zacznijmy od rozegrania, gdyż to kluczowa pozycja w dzisiejszej siatkówce. Miguel Angel Falasca oraz Maciej Dobrowolski to para rozgrywających. Pierwszym jest oczywiście Hiszpan. Jego atutami są dobra zagrywka, oraz skuteczny pojedynczy blok. Czasem zaczyna grać schematami i staje się łatwy do rozszyfrowania dla blokujących drużyny przeciwnej. Jednak przy klasie skrzydłowych, jakich posiada Skra, nawet atak na wysokim podwójnym bloku nie jest problemem. Środek to bezapelacyjnie wizytówka Mistrza Polski. Para Marcin Możdżonek, Daniel Pliński należy do najlepszych w Europie. Mocne strony tego pierwszego to: trudna zagrywka, oraz oczywiście świetny blok. Popularny,,Plina’’ to z kolei jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie siatkarzy w Europie. Mimo, że jest środkowym potrafi bardzo dokładnie rozegrać piłkę. Pozycja przyjmującego to prawdziwy kłopot bogactwa. Trzech aktualnych kadrowiczów i znakomity Francuz Stephane Antiga. Każdy z nich ma inne atuty. Bartosz Kurek to zawodnik zdecydowanie najbardziej ofensywny. Miewa kłopoty z przyjęciem, ale wszystko nadrabia skutecznym atakiem nawet z bardzo trudnych piłek.

Michał Winiarski to z kolei zawodnik kompletny. Trudno znaleźć jakąś jego słabszą stronę. Przyjecie, atak, zagrywka, blok, to wszystko jest u niego na najwyższym poziomie. Michał Bąkiewicz to gracz od zadań specjalnych. Przyjecie trudnej zagrywki w końcówce seta, czy wzmocnienie lini obronnej na kilka akcji to jego główne zadania w Skrze. Całość dopełnia Antiga, nazywany najlepszym siatkarzem polskiej ligi. Francuz jest specjalistą od obijania bloku przeciwnika. Jego technika użytkowa jest na najwyższym poziomie. Pozycja atakującego to również konstelacja gwiazd. Czołowa postać polskiej siatkówki- Mariusz Wlazły oraz solidny Czech Jakub Novotny gwarantują wysoki poziom. Jak widać Skra posiada skład zdolny do walki o najwyższe cele.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Ciekawe i zasłyszane zaslyszane.pl.