Style w windsurfingu.


Windsurfing narodził się z surfingu i chyba stał się bardziej popularniejszy niż surfing. Dzięki temu iż pływanie na windsurfingu jest łatwiejsze oraz do poruszania się na wodzie nie potrzebujemy większych fal, a wystarczy nam wiatr.

Warunki takie możemy spotkać nie tylko na otwartych akwenach, ale także na zamkniętych obiektach jak jeziora czy duże stawy. Windsurfing stał się ogromnie popularny na całym świecie. Stał się dyscypliną olimpijską na świecie rozgrywane są zawody oraz puchary świata. To, że windsurfing da się uprawiać niemalże wszędzie gdzie jest wiatr i woda to jeden z powodów jego popularności, innym jest to iż w windsurfingu znajdziemy różne style pływania. Każdy znajdzie coś dla siebie od pływania relaksacyjnego przez sportowe po pływanie ekstremalne. Jednym z najpopularniejszych stylów jest freeride. Styl ten jest bardzo rozpowszechniony i znany na całym świecie. Bardzo dobrze nadaje się dla początkujących windsurferów, oraz dla tych którzy nie szukają wrażeń.

Do stylu tego używamy normalnej deski oraz dużego żagla. Innym stylem, bardziej wymagającym jest slalom. Slalom to pokonywanie boi na czas. Styl ten jest bardzo widowiskowy i wymaga dużej wprawy oraz doświadczenia w windsurfingu. Do wykonywania tego stylu niezbędna jest krótka deska, która pozwoli na szybkie zwroty, żagiel także nie jest za duży. Dla tych wszystkich którzy szukają wrażeń i dużej ilości adrenaliny poleca się styl freestyle. To nic innego jak wyczyny akrobatyczne na desce z żaglem. Z początku może wydawać nam się niemożliwe, wykonać salto z żaglem, ale z czasem okaże się to bardzo proste. Styl ten to typowy sport ekstremalny i wymaga bardzo dużego doświadczenia od windsurferów dlatego zalecany jest dla osób, które już obeznały się dobrze z windsurfingiem. Niezbędne jest tutaj ryzyko oraz dobra sprawność fizyczna.

Ostatnim stylem bardzo ciekawym jest racing i formuła. Style te to typowe wyścigi, bardzo podobne do regat żeglarskich. Do ich rozgrywania stosuje się średnie deski i rozwija naprawdę duże prędkości.

Leave a Reply



Recent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .