Sukcesy Celtic Glasgow

Klub ma na swoim koncie wiele sukcesów, zarówno na arenie klubowej jak i międzynarodowej. Celtic to 42-krotny mistrz Szkocji, 34-krotny zdobywca pucharu kraju, poza tym wygrał kilkadziesiąt pomniejszych tytułów. Jeśli chodzi o europejskie puchary to największym sukcesem w historii klubu jest triumf w Pucharze Europy w 1967 roku. Po zwycięskim meczu nad Interem Mediolan, Celtic stał się jedynym jak do tej pory klubem, w którym wszyscy zawodnicy grający w finale urodzili się w promieniu maksymalnie kilkudziesięciu kilometrów od stadionu.

Późniejsze lata to komercjalizacja piłki, międzynarodowe transfery i mała ilość wychowanków w klubach. Inne sukcesy w pucharach to jeden finał Pucharu UEFA w 2003 roku oraz przegrany finałowy mecz w Pucharze Europy w 1970 roku. Do najwybitniejszych zawodników grających w barwach Celtic’u należą Ronnie Simpson, John Clark, William Wallace oraz Bobby Lennox. Obecnie gwiazdami zespołu są tacy piłkarze jak Artur Boruc, Robbie Keane, Georgios Samaras oraz Scott Brown. Szczególnie osoba Robbie’go Keane jest warta uwagi, piłkarz to wielki kibic Celtic’u, który został właśnie wypożyczony do klubu z Tottenham’u.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .