Surfing czy windsurfing w Polsce.


Niestety wybór tutaj jest dosyć prosty. Mamy wspaniałe morze Bałtyckie, jednak fal na nim nie jest zbyt dużo lub są bardzo nieregularne czego nie lubią surferzy. W surfingu ważne jest rozpoznanie gdzie załamuje się fala oraz ich regularność. Niestety Bałtyk ma zbyt szarpane i nieregularne fale, co nie pozwala na spokojne surfowanie.

Od czasu do czasu zdarzają się okresy, gdzie można surfować jednak nie jest to, na co liczą surferzy. Dlatego na Bałtyk można śmiało polecać windsurfing. Sport ten w odróżnieniu od surfingu posiada nie tylko deskę ale także żagiel, dzięki temu możemy korzystać z siły wiatru do poruszania się po wodzie. Bardzo popularnym miejscem w Polsce cenionym przez wielu surferów jest zatoka helska. W zatoce tej panują świetne warunki aby surfować w czasie sezonu, wietrzny charakter tej zatoki zapewnia nam dobre warunki przez niemal dziewięćdziesiąt procent czasu. Windsurfing jest bardzo łatwy do nauczenia się i nie jest to sport, w którym można odnieść poważną kontuzję. Naukę można zacząć już od małego, z racji tego iż dostępne są lekkie konstrukcje żagla oraz bardzo wyporne deski, które nie są już jak kiedyś tak wywrotne. Windsurfing może uprawiać niemal każdy. W windsurfingu istnieją różne style, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Ci co lubią relaks na wodzie bez szaleństw mogą zdecydować się na uprawianie zwykłego surfowania bez szaleństw. Istnieją jednak inne odmiany jak racing czy freestyle. Ta pierwsza odmian windsurfingu, polega na tym aby rozwinąć jak najszybszą prędkość. Sprzęt do tego stylu jest specjalny, posiada długą deskę oraz dosyć szeroki żagiel. Rozwijane prędkości są dosyć duże i ocierają się o sporty ekstremalne. Najbardziej jednak ekstremalnym sportem jest freestyle.

Tutaj deska jest krótka oraz bardzo zwrotna a żagiel niezbyt długi. Jest to sport ekstremalny i przed jego uprawianiem należy dosyć długo trenować. Jak widać, warunki w Polsce sprzyjają bardziej windsurferom niż surferom dlatego lepiej zacząć naukę tego sportu. Jeśli koniecznie chcemy uprawiać surfing, warto wybrać się do innych krajów, gdzie są o wiele bardziej sprzyjające warunki.

Leave a Reply



Recent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .