Kluby sportowe- Manchester United

Klub jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów piłkarskich, zarówno w kraju jak i na świecie. Jeśli chodzi o sukcesy krajowe to United zdobyli 18 mistrzostw Anglii, w tym aż jedenastokrotnie wygrali zawodowe rozgrywki Premier League. 11 razy wygrali puchar kraju, trzy razy puchar Ligi Angielskiej. Na arenie międzynarodowej Manchester United również zdobył wiele trofeów. Do największych zwycięstw można zaliczyć trzykrotne wygranie Pucharu Europy/Ligi Mistrzów, po jednym razie klub wygrał Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Interkontynentalny, Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.

Przez wiele lat Manchester United charakteryzowało posiadanie w swoim składzie wybitnych zawodników oraz trenerów. Ostatnio ikona klubu stał się manager Alex Ferguson, Szkot który pracuje z drużyną od 1986 roku. Wcześniej United trenowały takie sławy jak Ron Atkinson czy Matt Busby. Do najwybitniejszych piłkarzy można zaliczyć Bobby’ego Charlton’a, Denisa Law’a, George’a Besta oraz Marca Hughes’a. Z obecnie występujących najpopularniejszym jest Ryan Giggs, inni znani to Wayne Rooney, Garry Neville, Paul Scholes, Rio Ferdinand oraz Michael Owen.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .