Panathinaikos

Panathinaikos to chyba najbardziej polski klub poza granicami naszego kraju. Grało w nim kilku naszych piłkarzy, co ważne nie były to epizodyczne występy, większość z nich odgrywała w zespole kluczowe role. Do dzisiaj ikoną klubu jest Krzysztof Warzycha, który po 14-letniej karierze w Panathinaikosie jest tam obecnie asystentem trenera. Inni odgrywający znaczne role to bramkarz Józef Wandzik oraz zawodnicy z pola Igor Sypniewski, Maciej Bykowski czy ostatnio Jakub Wawrzyniak. Warto dodać, że Panathinaikos trenowali w przeszłości dwaj polscy trenerzy-Kazimierz Górski oraz Jacek Gmoch. Szczególnie ten drugi ma do dzisiaj bardzo silną pozycję w klubie.

Obecnie, Panathinaikos dominuje w krajowej lidze razem z Olympiakosem Pireus. Oba kluby wymieniają się pozycjami, w kolejnych sezonach na przemian zdobywają tytuły mistrzowskie. Liga jest całkowicie przez nie zdominowana. Trzon kadry klubu stanowią obcokrajowcy. Do gwiazd można zaliczyć takich zawodników jak Djibril Cisse, Mario Galinovic, Jorgos Karankunis czy Sebstian Leto.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .