Manchester United

Manchester United jest angielskim klubem piłkarskim. Mieści się on w Manchesterze, największym przeciwnikiem jest rywal zza miedzy, czyli Manchester City. Właścicielami Manchesteru United jest rodzina amerykańskich biznesmenów: Glazerów. Jest to największy klub piłkarski w Anglii. Rok utworzenia zespołu datuje się na 1878 rok, pod nazwą Newton Heath L&YR. Klub dawniej miał barwy zielono-złote.

Jednak gdy nazwa zmieniła się na Man United barwy to kolory czerwony, biały oraz czarny. Drużyna ta nosi przydomek: „The Red Devils” , czyli w naszym języku „Czerwone Diabły”. Zespół posiada znakomitego managera jakim jest Sir Alex Ferguson. Piastuje on to stanowisko już od 1986 roku, czyli 24 lata. Jest to szmat czasu w piłce nożnej. Patrząc na to, że niektóre zespoły w tym czasie miały po kilkudziesięciu trenerów, a on nadal jest z zespołem i znakomicie sobie radzi. Wniósł go na krajowe salony, oraz także odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej. Wygrywał najbardziej prestiżowy puchar w Europie wśród klubów piłkarskich dwukrotnie. Jest to Liga Mistrzów. Zdobył ją po raz pierwszy w 1999 roku, a następnie czyn ten powtórzył w 2008 r. Drużyna wykreowała wielu znanych i uznanych piłkarzy. Kupowała także piłkarzy, którzy później okazywali się znakomitymi zawodnikami. Mowa tu o takich piłkarzach jak Rio Ferdinand, Wayne Rooney, czy ostatnio sprzedany za rekordową sumę pieniędzy 80 milionów funtów do Realu Madryt: Cristiano Ronaldo. Wyszukiwanie młodych utalentowanych piłkarzy, sprowadzanie ich do klubu, a potem sprzedawanie to część biznesu. Pieniądze sprawiają obecnie bardzo duży procent udziałów w piłce nożnej. Wracając do drużyny, Manchester United kilkukrotnie wygrywał ligę angielską. Miało to miejsce już osiemnastokrotne, a obecnie od trzech lat zespół broni tytułu. Wiele zespołów co roku mierzy się z nimi o zwycięstwo na krajowym podwórku. Jednak znakomita ręka Alexa Fergusona, od trzech lat z rzędu nie pozwala im na objęcie tronu mistrzów. Manchester United jest znakomitą drużyną i taką z całą pewnością pozostanie.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. .