Manchester United

Manchester United jest angielskim klubem piłkarskim. Mieści się on w Manchesterze, największym przeciwnikiem jest rywal zza miedzy, czyli Manchester City. Właścicielami Manchesteru United jest rodzina amerykańskich biznesmenów: Glazerów. Jest to największy klub piłkarski w Anglii. Rok utworzenia zespołu datuje się na 1878 rok, pod nazwą Newton Heath L&YR. Klub dawniej miał barwy zielono-złote.

Jednak gdy nazwa zmieniła się na Man United barwy to kolory czerwony, biały oraz czarny. Drużyna ta nosi przydomek: „The Red Devils” , czyli w naszym języku „Czerwone Diabły”. Zespół posiada znakomitego managera jakim jest Sir Alex Ferguson. Piastuje on to stanowisko już od 1986 roku, czyli 24 lata. Jest to szmat czasu w piłce nożnej. Patrząc na to, że niektóre zespoły w tym czasie miały po kilkudziesięciu trenerów, a on nadal jest z zespołem i znakomicie sobie radzi. Wniósł go na krajowe salony, oraz także odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej. Wygrywał najbardziej prestiżowy puchar w Europie wśród klubów piłkarskich dwukrotnie. Jest to Liga Mistrzów. Zdobył ją po raz pierwszy w 1999 roku, a następnie czyn ten powtórzył w 2008 r. Drużyna wykreowała wielu znanych i uznanych piłkarzy. Kupowała także piłkarzy, którzy później okazywali się znakomitymi zawodnikami. Mowa tu o takich piłkarzach jak Rio Ferdinand, Wayne Rooney, czy ostatnio sprzedany za rekordową sumę pieniędzy 80 milionów funtów do Realu Madryt: Cristiano Ronaldo. Wyszukiwanie młodych utalentowanych piłkarzy, sprowadzanie ich do klubu, a potem sprzedawanie to część biznesu. Pieniądze sprawiają obecnie bardzo duży procent udziałów w piłce nożnej. Wracając do drużyny, Manchester United kilkukrotnie wygrywał ligę angielską. Miało to miejsce już osiemnastokrotne, a obecnie od trzech lat zespół broni tytułu. Wiele zespołów co roku mierzy się z nimi o zwycięstwo na krajowym podwórku. Jednak znakomita ręka Alexa Fergusona, od trzech lat z rzędu nie pozwala im na objęcie tronu mistrzów. Manchester United jest znakomitą drużyną i taką z całą pewnością pozostanie.

Leave a ReplyRecent Comments

Szukaj

Trening piłkarza to oczywiście praca nad mięśniami nóg. a więc nad grupą zginaczy i prostowników uda. które działają na staw kolanowy. To właśnie staw kolanowy podlega największym obciążeniom podczas uprawiania tego sportu, stąd częste doniesienia o uszkodzeniach tego stawu u piłkarzy. Urazy najczęściej dotyczą łękotki. która znajduje się w przedniej części stawu kolanowego. W trakcie meczu trwa twarda walka między napastnikiem a pilnującym go obrońcą. Wślizg. element obrony, czasem kończy się urazem nogi napastnika. Stłuczenie mięśni uda czy podudzia to najmniej dotkliwe następstwa walki na murawie boiska. Poważne uszkodzenia dotykają stawu kolanowego. Eliminują one zawodnika z gry. czasem na wiele tygodni czy miesięcy i kończą się często interwencją chirurga-ortopedy. Mięśnie podudzi i stóp wraz z aparatami stawowymi są narażone na największy wysiłek w czasie treningu futbolisty, Chcesz kupic biustonosz sportowy? Zobacz to! , AIR MAX - O Nike Air Max, modely Air Max one, 90, Thea, Tavas.. Wyskok do piłki czy mocne jej uderzenie to obciążenie dla stawu skokowego oraz stawów śródstopia. Zerwane ścięgna Achillesa są wynikiem urazu spowodowanego działaniem dużych sił na staw skokowy.